Coraz częściej możemy usłyszeć o przykrych historiach przestępstw internetowych. Ofiarami hakerów zostają zarówno duże korporacje, znane osobistości, jak i normalni obywatele. W takim razie czy jest jakiś skuteczny sposób na to, aby zachować swoją prywatność oraz anonimowość w sieci? Okazuje się, że tak, a pomocne w tym wszystkim są sieci VPN.

Co to jest VPN?

W skrócie sieć VPN (Wirtualne Sieci Prywatne) tworzy bezpieczne połączenie internetowe pomiędzy każdego rodzaju urządzeniem (telefon, laptop, tablet itp.) a dostawcą internetu. Tak więc niezależnie od tego czy łączysz się z internetem poprzez transfer danych komórkowych czy też poprzez publiczne Wi-Fi na lotnisku, w hotelu, w restauracji bądź też w domu, specjalistyczna sieć VPN będzie Ciebie chronić. Wysoka ochrona Twojego połączenia internetowego przez VPN jest zasługą tego, że korzystając z internetu poprzez sieci VPN Twoje połączenie jest specjalnie zaszyfrowane. Nikt więc nie będzie mógł zdobyć żadnych informacji na temat tego połączenia.

Dlaczego potrzebuję VPN?

W dalszym ciągu nie masz pojęcia dlaczego warto zainteresować się takim tematem jak „bezpieczeństwo w internecie”? Otóż za pomocą internetu obsługujemy nasze konta bankowe, ważne profile internetowe i wiele innych osobistych i prywatnych aplikacji. Z kolei każde urządzenie podłączone do internetu jest narażone na zagrożenie. Natomiast sieć VPN szyfruje Twoje dane, dzięki czemu każde połączenie z internetem jest w pełni bezpieczne.

Ataki cyberprzestępców

Niestety, ale w internecie coraz łatwiej można paść ofiarą cyberprzestępstwa. Na ataki hakerów narażeni są zarówno młode osoby, jak i starsze. Nie ma tutaj żadnej reguły. Są natomiast ciekawe statystyki. Otóż ponad 700 milinów ludzi z całego świata padło ofiarą cyberprzestępczości w 2019 roku. Kolejne prognozy fachowców na następny rok wskazują, że ta liczba wzrośnie jeszcze o dodatkowe 15%. Najbardziej narażone są osoby, które łączą się z sieciami Wi-Fi. W ten sposób są oni narażeni na łatwe ataki hakerów, którzy mogą wykraść dane kont internetowych oraz kart kredytowych.

Chroń swoją prywatność oraz pozostań anonimowy w sieci

Jeśli zaczniesz korzystać z sieci VPN na co dzień, to Twoje bezpieczeństwo w internecie może znacząco wzrosnąć. Dzięki sieci VPN ukryjesz swoje rzeczywiste IP oraz lokalizację, w której się znajdujesz. Dzięki temu nikt nie będzie mógł Ciebie namierzyć. Raczej nie trzeba nikomu wspominać o tym, że na świecie zdarzają się już przypadki, gdzie przestępcy namierzają swoje ofiary poprzez telefon oraz inne urządzenia podłączone do internetu. Na szczęście najlepsze sieci VPN gwarantują pełne bezpieczeństwo oraz maskują Twoje prawdziwe połączenie.

Największe firmy na świecie już nawet nie ukrywają, że wykorzystują kamerki, mikrofony oraz lokalizację do zbierania informacji o Tobie. Dzięki temu są w stanie dostosować spersonalizowane reklamy. Zdarzyło Ci się rozmawiać na jakiś temat ze znajomymi, a w pobliżu był telefon? Nie dziw się, że po kilku godzinach wyświetlają Ci się reklamy na temat, o którym rozmawiałeś ze znajomymi. Jeśli to wszystko zaczyna Ciebie przerażać to nie czekaj, tylko już teraz zadbaj o to, aby Twoja prywatność oraz anonimowość w internecie była chroniona. Już teraz sprawdź ofertę sieci VPN i wybierz sprawdzonego usługodawcę.